Regióny Prešov Vranov nad Topľou

Mestský dom kultúry vo Vranove nad Topľou zmodernizoval technológie

Ilustračné foto. Zdroj: www.vranov.sk

VRANOV NAD TOPĽOU – Mestský dom kultúry vo Vranove nad Topľou investoval do modernizácie svojich technických zariadení. Chce tak zlepšiť podmienky pre divákov a vystupujúcich a zvýšiť kvalitu vystúpení. Ako uviedol riaditeľ inštitúcie Alfonz Kobielsky, náklady dosiahli 220.000 eur, z ktorých väčšinu pokryli z dotácie REACT-EU od ministerstva kultúry.

“V rámci projektu sme zakúpili nové technológie, ktoré majú prilákať divákov. Zaviedli sme veľmi moderné svetlá, ktoré sú aj úspornejšie, a zadnú scénu sme vymenili za LED obrazovku,” povedal Kobielsky. Nová technika zahŕňa 18 reflektorov a multimediálny server na obsluhu techniky. Súčasťou technologického vylepšenia je komplet divadelných svetiel, ktoré umožňujú nastaviť farbu, rozptyl, intenzitu svetla a sýtosť bielej farby, ako aj veľký LED panel, ktorý zlepšuje vizuálnu stránku predstavení a je navrhnutý na časté skladanie a rozkladanie, s jednoduchou výmenou poškodených panelov.

Kobielsky predpokladá, že investície do technológií zlepšia umelecký zážitok, čo podľa neho potvrdzuje aj to, že posledné podujatia v dome kultúry boli vypredané. V modernizácii Mestského domu kultúry plánujú pokračovať. Mesto podalo projekt na získanie externých financií na rekonštrukciu námestia pred kultúrnou inštitúciou. “Zvýši sa tak turistická atraktivita mesta tým, že by sme tam pravidelne robili podujatie, ktorým je svadba Alžbety Bátoryovej,” dodal.