Regióny Prešov

Mesto Prešov sa pripravuje na výmenu hydroizolácie nad predstaničným podchodom

Zdroj: TASR / Dano Veselský

PREŠOV – Mesto Prešov si dalo vypracovať realizačnú projektovú dokumentáciu k hydroizolácii podchodu na Masarykovej ulici, ktorá spôsobuje priesaky vody do zrekonštruovaného predstaničného priestoru. Informoval o tom hovorca mesta Vladimír Tomek.

 

„Pri odkrytí starých konštrukcií sa podarilo odhaliť nedostatky v hydroizolácii podchodu z vonkajšej strany. Chybná hydroizolácia totiž spôsobuje priesaky vody, ktoré sa v tomto priestore začali objavovať už od roku 1993. Odvtedy bolo v podchode vykonaných niekoľko čiastkových opráv, no tieto nedostatky sa nikdy celkom nepodarilo odstrániť,“ uvádza hovorca.

Podľa neho aj po ukončení rozsiahlej rekonštrukcie v rokoch 2018 – 2019 sa začali objavovať priesaky vody na nových stenách a stropoch. Preto vykonali čiastkové opatrenia a v odkrytých vrstvách zrealizovali úpravy s cieľom eliminácie priesakov, vďaka ktorým sa podarilo zatekanie vody zmierniť. „Po vykonaní opráv bol priestor naďalej pravidelne monitorovaný a aj na základe toho sa preukázalo, že zatekanie sa prejavuje ďalej,“ ozrejmil Tomek.

Dodáva, že mesto si preto dalo vypracovať projektovú dokumentáciu k hydroizolácii podchodu, ktorá má určiť presné príčiny vytvárania priesakov a navrhnúť rozsah prác, ktoré sú potrebné na odstránenie zatekania. Dokumentácia má zároveň určiť, či bude v tejto súvislosti potrebná aj rekonštrukcia frekventovanej štvorprúdovej cesty nad podchodom, s čím súvisí aj komplexná hydroizolácia podchodu z vonkajšej strany.