Regióny Prešov

Mesto Prešov počas víkendu otvorí desiatky odberných miest. Očakávajú, že štát splní svoj sľub

Ilustračná fotografia, Zdroj: TASR / Milan Kapusta

PREŠOV – Mesto Prešov sa pripravuje na víkendové testovanie na ochorenie COVID-19, ktoré bude súčasťou celoslovenského skríningového testovania. V sobotu (23. 1.) a v nedeľu (24. 1.) bude dostupných viac ako 40 odberných miest zriadených mestom, kde sa bude testovať pomocou antigénových testov. TASR o tom informoval hovorca mesta Vladimír Tomek.

 

   “Prešov ako jedno z 56 slovenských miest, ktoré sú členmi Únie miest Slovenska a žije v nich takmer 2 000 000 obyvateľov, umožní svojim obyvateľom dať sa počas nasledujúceho víkendu otestovať. Je však absolútne nevyhnutné, aby štát splnil sľub a zabezpečil dostatok testov, certifikátov a bol pripravený pomôcť napríklad aj pri zabezpečení manažmentu odstraňovania vzniknutého odpadu,” uviedol Tomek.

Mesto podľa jeho slov zabezpečí ochranné pomôcky pre viac ako 80 administratívnych pracovníkov a viac ako 80 zdravotníkov, ktorí budú vykonávať odbery. “Rovnako zabezpečíme dostatok dezinfekčných prostriedkov na všetky odberné miesta a následne aj dôkladnú dezinfekciu jednotlivých odberných miest každý deň po skončení testovania,” doplnil Tomek s tým, že bližšie informácie o odberných miestach a ďalšie dôležité pokyny poskytnú obyvateľom v priebehu tohto týždňa.