Regióny Prešov Kežmarok

Mesto Kežmarok spustilo donášky nákupov pre občanov v núdzi

Zdroj: pixabay.com

KEŽMAROK – Mesto Kežmarok spustilo od pondelka telefónnu linku na zabezpečenie nákupov pre občanov v domácej karanténe. TASR o tom informovala Barbora Sosková z oddelenia komunikácie a propagácie mesta s tým, že podľa novej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR pozitívne testované osoby na ochorenie COVID-19 už nemajú možnosť opustiť izoláciu na nákup potravín či drogérie.

 

„Chceme takto pomôcť ľuďom, ktorí to naozaj potrebujú a nemajú nikoho, kto by im nakúpil. Donášková služba bude zabezpečená trikrát v týždni,“ uviedol primátor mesta Ján Ferenčák. Zároveň žiada občanov, aby pri preberaní hotovosti a nákupu dodržiavali bezpečnostný odstup a mali ochranu tváre.

Podľa Soskovej donášku nákupu až ku dverám svojho bydliska môžu využiť aj seniori nad 65 rokov a zdravotne ťažko postihnutí s trvalým pobytom v Kežmarku, ktorí si nedokážu zabezpečiť nákup sami alebo iným spôsobom. „Objednávky budú prijímať pracovníci Mestského úradu v Kežmarku na telefonickej linke 0905 203 397 každý pondelok, stredu a piatok v čase od 8.00 do 11.00 h. Donášková služba bude bezplatná a bude prebiehať v popoludňajšom čase po 13.00 h. Kežmarčania zaplatia iba za nákup,“ dodala Sosková.

Ako ďalej ozrejmila, na tomto čísle sa môžu od utorka (9. 3.) prihlásiť aj seniori, ktorým nebol doručený balíček s respirátormi, ochrannými rukavicami a vitamínmi. Balíčky im budú následne doručené v piatok (12. 3.).

Nákup by podľa slov Soskovej mal byť dostatočne veľký na to, aby postačoval na viacero dní. Môže obsahovať potraviny, drogériu i voľnopredajné lieky. Zamestnanec mestského úradu, ktorý bude vykonávať donášku, bude mať na sebe vestu s označením mesta Kežmarok, ochranný respirátor, štít a rukavice.