Regióny Prešov Stará Ľubovňa

Ľubovnianska nemocnica eviduje 24 pacientov s ochorením COVID-19

Zdroj: TASR / Adriána Antošková

STARÁ ĽUBOVŇA – V Ľubovnianskej nemocnici je situácia v súvislosti s novým koronavírusom stabilná. Momentálne tam je hospitalizovaných 24 pacientov s ochorením COVID-19, z toho štyria sú na umelej pľúcnej ventilácii a dvadsiati na kyslíkovom lôžku. Pre TASR to uviedol riaditeľ nemocnice Peter Bizovský.

 

Covidové lôžka sú podľa riaditeľa obsadené na 65 až 70 percent. Ako ďalej priblížil, kyslíkové lôžka sú ešte voľné, no tie s umelou pľúcnou ventiláciou sú plne obsadené. V pondelok (22. 2.) bolo napríklad päť pacientov na umelej pľúcnej ventilácii, pričom nemocnica má vyčlenené štyri takéto lôžka. Jednu pľúcnu ventiláciu si preto musela na čas požičať. Výpadok zamestnancov v súvislosti s novým koronavírusom mierne stúpol. „Kým pred dvoma týždňami ich bolo päť až šesť, dnes ich je 12 až 15,“ doplnil Bizovský.

V nemocnici tento týždeň očkujú proti ochoreniu COVID-19 učiteľov do 55 rokov vakcínou AstraZeneca. Okrem nich aj niektorých ľudí z kritickej infraštruktúry, keďže boli voľné miesta. „Na tento týždeň je k dispozícii 900 dávok vakcín a predpokladám, že 700 by malo byť zaočkovaných. Zvyšné vakcíny sa použijú budúci týždeň. AstraZeneca vydrží pol roka pri teplote dva až osem stupňov Celzia, preto nie je obava, že by to preexspirovalo,“ dodal riaditeľ.