Lavína strhla dvoch ľudí. Otec so synom skončili v nemocnici

VYSOKÉ TATRY – Včera popoludní horskí záchranári pomáhali otcovi so synom, ktorí spustili lavínu na Baraních rohoch. Informujú o tom na sociálnej sieti.

 

„Obaja spadli spolu s masou snehu niekoľko stoviek metrov aj cez skalný prah vysoký zhruba 150 metrov. Po zastavení neboli kriticky zasypaní. Otec mal viaceré zranenia v oblasti chrbtice, bedra a stehna, jeho 10 – ročný syn bol bez vážnejších poranení,“ približujú záchranári.

Ako ďalej informujú, na mieste, kde sa zastavili, nebol signál mobilného telefónu. Chlapec zišiel na Téryho chatu oznámiť, čo sa stalo a požiadať o pomoc. Dvaja náhodní turisti išli z chaty na pomoc otcovi.

Horskí záchranári ihneď po prijatí informácie požiadali o súčinnosť posádku leteckých záchranárov a spoločne leteli do Malej Studenej doliny. „Najskôr otca po ošetrení letecky transportovali do popradskej nemocnice a potom sa vrátili po chlapca, ktorý bol podchladený a otrasený z toho čo sa stalo,“ dodávajú.

Záchranári upozorňujú, že vo vysokohorských polohách je stále dosť snehu a teda stále pretrváva aj lavínové nebezpečenstvo, ktoré sa vplyvom vyšších denných teplôt a priameho slnečného žiarenia môže lokálne zvýšiť.

Horskí záchranári pomáhali otcovi so synom, ktorí spustili lavínu, ZDROJ: FB Horská záchranná služba

Viac o téme: lavína, nebezpečenstvo, otec, syn, Vysoké Tatry, záchranári

Súvisiace články