Kultúrny dom v Hanušovciach nad Topľou zrekonštruujú za viac ako pol milióna

HANUŠOVCE NAD TOPĽOU – Objekt kultúrneho domu v Hanušovciach nad Topľou zrekonštruujú za viac ako 690.000 eur. Samospráva na tieto aktivity získala nenávratný finančný príspevok.

 

„Predmetom rekonštrukcie je zateplenie obvodového plášťa budovy, rekonštrukcia kúrenia vrátane výmeny kotlov, výmena osvetlenia a vetranie budovy s rekuperáciou,“ informoval TASR primátor mesta Štefan Straka. Výsledkom obnovy bude podľa jeho ďalších slov úspora finančných prostriedkov pri prevádzke budovy.

So stavebnými prácami začali vlani v októbri. Ukončenie aktivít projektu je naplánované na november tohto roka. „Práce by sa podľa predbežného odhadu mohli skončiť koncom augusta,“ spomenul primátor. Realizátorom stavby je bratislavská spoločnosť Euro-Building, a. s. „Cena za dielo je 690.880 eur, z toho spoluúčasť mesta tvorí 5 %, čo je 34.544 eur,“ vyčíslil Straka.

Dôvodom, prečo sa samospráva rozhodla pustiť do obnovy tohto objektu, je podľa primátora to, že Hanušovce nad Topľou potrebujú moderný kultúrny stánok, ktorý ponúka dôstojné podmienky pre divákov, ale aj účinkujúcich. „Predovšetkým folklór je v meste mimoriadne silný, veď tu pôsobia až dva folklórne súbory – Oblík a Vargovčan, ktoré reprezentujú mesto doma aj v zahraničí,“ vysvetlil.

S prevádzkou budovy začali v roku 1983. Jej technický stav bol podľa Straku už nevyhovujúci a preto mesto pripravilo projekt na rekonštrukciu. Ide o dvojpodlažný, čiastočne podpivničený objekt s rozlohou 2134 metrov štvorcových.

Viac o téme: Haňušovce nad Topľou, kultúrny dom, nevyhovujúci technický stav, obnova projektu, Primátor, zateplenie obvodového plášťa

Súvisiace články