Komunálne voľby Regióny Voľby 2022 Prešov Humenné

Komunálne voľby 2022. Na post primátora Humenného bude kandidovať Slavomír Novák

O post primátora Humenného sa bude uchádzať Slavomír Novák. ZDROJ: fb Slavomír Novák

HUMENNÉ – O post primátora Humenného sa bude v jesenných komunálnych voľbách uchádzať súčasný vedúci odboru správy majetku tamojšieho mestského úradu Slavomír Novák. Oznámil to v nedeľu v Humennom.

 

“V Humennom sa nám za ostatné štyri roky naozaj podarilo urobiť veľa užitočných zmien. Podarilo sa viacero investícií, odovzdali sme nové byty, zmodernizovalo sa mnoho pozemných komunikácií, no kdesi v mojom vnútri pretrváva pocit, že stále nevyužívame všetky príležitosti a možnosti, ktoré nám moderný svet prináša. Musíme byť aktívnejší a rozhodnejší. Som pripravený pokračovať v tom, čo sme začali, no som presvedčený, že ešte budeme musieť viac ´zamakať´,” uviedol Novák. Okolité mestá podľa jeho slov využívajú možnosti z fondov EÚ, nórskych grantov, spúšťajú smart inovácie, robia investície do energeticky udržateľných projektov. “Je čas sa k nim pridať,” povedal.

Medzi jeho priority patrí vyriešenie situácie s vysokými cenami tepla, výstavba nových bytových domov, rozvoj podnikateľského prostredia a z Humenného urobiť moderné, dynamické a zelené mesto. “Som rád, že som počas tohto volebného obdobia mohol spolupracovať na prevzatí distribučnej siete pod správu mesta. Je však dôležité, aby sme pokračovali v ceste, ktorú sme si nastavili a urobili všetko pre to, aby v Humennom vyrástli nové, moderné a ekologické zdroje tepla,” dodal Novák. Jeho kandidatúru podporujú politické subjekty Spolu – občianska demokracia, Sloboda a Solidarita, ODS – Občianski demokrati Slovenska, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, Šanca, Dobrá voľba a Umiernení, Demokratická strana, Progresívne Slovensko a Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska.