Regióny Prešov

Jeden deň bezplatných právnych služieb v Prešove využili ľudia naplno

V Prešove ponúkali právnici bezplatné právne služby na jeden deň. Zdroj: archív

PREŠOV – Bezplatné právne služby, ktoré advokáti v stredu v Prešove ponúkali verejnosti, využilo 60 ľudí. TASR o tom informoval tlačový referent Mestského úradu v Prešove Milan Grejták.

 

“Je to už piaty ročník takejto bezplatnej prezentácie práce advokátov, ktorý sa Slovenská advokátska komora v spolupráci s prešovskou samosprávou rozhodla zorganizovať,” uviedol regionálny zástupca Slovenskej advokátskej komory pre Prešovský kraj Ambróz Motyka.

“Naším zámerom je hlavne zorientovať ľudí v právnych problémoch a nájsť určitú cestu, riešenie, ako s konkrétnym právnym problémom ďalej pokračovať k jeho vyriešeniu,” doplnil Motyka.

“Myslím si, že je to veľmi užitočné podujatie. Dnes tu prišlo naozaj veľa ľudí – či už advokátov, ako aj tých, ktorí hľadajú právnu radu,” povedal viceprimátor Vladimír Feľbaba.

Už 29 rokov slobody

Bezplatné právne poradenstvo advokáti organizujú v rámci osláv Dňa advokácie, ktorým Slovenská advokátska komora oslavuje prijatie nového zákona o slobodnej advokácii. “V tomto roku uplynulo už 29 rokov od jeho prijatia,” dodal Motyka.

Advokáti poskytovali rady hlavne vo veciach občianskoprávnych, pracovných či dôchodkových. Občania dostávali v rámci poradenstva základné informácie, ktoré ich nasmerovali k ďalšiemu postupu, respektíve ich upozornili aj na prípadné premlčanie i ďalšie okolnosti, ktoré s ich prípadom súvisia.