Krimi Regióny Prešov Poprad

FOTO Polícia v Poprade obvinila 41-ročného muža z drogovej trestnej činnosti

Polícia obvinila muža z Popradu z drogovej činnosti. Zdroj: Polícia SR - Prešovský kraj

POPRAD – Polícia počas utorňajšej (2. 7.) akcie vo Vyšných Hágoch v súvislosti s drogovou trestnou činnosťou zadržala dvoch mužov vo veku 55 a 41 rokov a 37-ročnú ženu. Mladšieho muža následne obvinila zo zločinu drogovej trestnej činnosti. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

“Počas akcie bola vykonaná aj domová prehliadka, pri ktorej boli nájdené a zaistené veci súvisiace s drogovou trestnou činnosťou – vrecká s obsahom bielej kryštalickej látky i rastlinná sušina rastliny konope. Zaistené látky boli zaslané na kriminalisticko-expertízne skúmanie. Bolo preukázané, že išlo o metamfetamín a o marihuanu,” uviedla Ligdayová.

Polícia obvinila muža z Popradu z drogovej činnosti. Zdroj: Polícia SR – Prešovský kraj

Na základe dôkazov okresný vyšetrovateľ vzniesol obvinenie 41-ročnému mužovi za zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. “Zároveň spracoval podnet na podanie návrhu na väzobné stíhanie obvineného. Päťdesiatpäťročný muž, ako aj 37-ročná žena boli po vykonaní potrebných procesných úkonov zo zadržania prepustení,” dodala hovorkyňa.

Polícia obvinila muža z Popradu z drogovej činnosti. Zdroj: Polícia SR – Prešovský kraj