Regióny Bratislava Prešov Bardejov Top

FOTO OBROVSKÁ RANA! ZOMRELI dve slovenské športové LEGENDY: Slovan navždy opustil bývalý FUTBALISTA

Zomrel významný športovec. ZDROJ: Unsplash.com/David Tomaseti, FB

PREŠOV – Slovenskú športovú scénu a zdravotníctvo zasiahla veľmi smutná správa, pretože vo veku 81 rokov navždy odišiel futbalista Zdeno Velecký. Športom ale otriasla aj smrť ďalšieho futbalistu a síce Milana Varganina. Jeden z nich hral za Slovan a TATRAN a stal sa ortopédom, ten druhý zastával pozíciu významného funkcionára československého futbalu.

 

Slovenský šport opäť zasiahla smutná správa, pretože ho v nedeľu 30. apríla 2023 vo veku nedožitých 82 rokov navždy opustil bývalý výborný futbalista MUDr. Zdeno Velecký.

Zdeno Velecký sa narodil 24. novembra 1941 v Partizánskom, v ktorom začínal s futbalom s Karolom Joklom a spolu ako dorastenci prestúpili do futbalového klubu Slovan Bratislava. V klube zastával pozíciu futbalového útočníka a zahral si aj o Pohár víťazov, kde dal v 5-tich stretnutiach 3 góly. Okrem futbalu sa v Bratislave venoval aj štúdiu medicíny, a preto po skončení futbalovej kariéry začal pracovať ako lekár a patril k uznávaným ortopédom vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J.A.Reimana v Prešove.

Neskôr si začal obliekať aj dres futbalového klubu TATRANA Prešov, konkrétne v rokoch 1969 – 1970. V bývalej československej futbalovej lige dal celkovo 18 gólov a odohral neuveriteľných 71 zápasov.

Šport mal hlboko zakorenený v srdci a v rokoch 1994 – 1997 dokonca viedol hádzanársky klub TATRAN.