Regióny Prešov Top

FOTO NADROGOVANÝ vodič zabil matku TROCH MALÝCH DETÍ: UŠIEL do zahraničia! Dostane za smrť MIŠKY trest?

Nehoda. Zdroj: FB/Polícia SR
Nehoda. Zdroj: FB/Polícia SR

STRÁŽSKE –  Tri malé deti prišli o mamu po tom, čo do jej auta vrazil šofér pod vplyvom drog. Miška (†34) po autonehode ešte dva týždne bojovala o život v nemocnici. Tragický príbeh zo Zemplína, o ktorom sme už písali, pokračuje ďalšími kapitolami. Otcovi Jánovi (36) finančne pomohli aj jeho kolegovia policajti. Vinník nehody sa mal pobrať do zahraničia. Zisťovali sme, či sa už dostal do rúk polície.

Miška zanechala po sebe milovaného manžela a tri malé deti, Samka (9), Sárku (7) a Jakubka (3). Tie navždy stratili mamu vinou nezodpovedného 26-ročného šoféra. „Po prejdení pravotočivej zákruty pravdepodobne z dôvodu neprispôsobenia jazdy svojim schopnostiam a vlastnostiam vozovky prešiel do protismeru a narazil do oproti idúceho vozidla, ktoré viedla 34-ročná vodička,“ uviedla po marcovej havárii krajská policajná hovorkyňa v Košiciach Jana Mésarová. Hoci dychová skúška na alkohol bola u vodiča negatívna, ako prví sme informovali, že šofér bol nadrogovaný.

Pri nehode medzi obcami Staré a Zbudza sa zranilo celkovo päť ľudí. Zatiaľ čo 26-ročný vodič utrpel ľahké zranenia, život Michaely visel na vlásku. Žiaľ, po dvoch týždňoch prišla z nemocnice najsmutnejšia správa.

Vážna autonehoda medzi obcami Staré a Zbudza Zdroj: FB/Polícia SR
K nehode došlo medzi obcami Staré a Zbudza 9. marca. Zdroj: FB/Polícia

Blízki aj kolegovia policajti spojili sily

V tej chvíli sa manželovi Jánovi zrútil svet, prišiel o milovanú manželku, a sám ostal na výchovu troch detí. „Situácia je o to náročnejšia, že najstarší syn je autista,“ priblížila rodinná známa. „Samko chodí do autistickej školy, kde ja učím,“ potvrdila učiteľka.

Aby otcovi uľahčili náročné obdobie, rodinní známi aj jeho kolegovia – policajti zo Strážskeho, založili finančné zbierky. „Vieme, že mamičku im to už nevráti, ale aspoň trošku im pomôžme zvládnuť túto ťažkú situáciu,“ napísali v prosbe o pomoc pre Miškine deti blízki, ktorí zriadili transparentný účet. Dnes je na ňom vyše 23-tisíc eur.

Pobral sa do zahraničia

Šofér auta bol podľa vyjadrení okolia „sfetovaný, zdrogovaný mladík.“ To, že pod vplyvom drog bol aj v čase havárie, potvrdili testy.

„V skúmanom biologickom materiáli vodiča sa nachádzali návykové látky metamfetamín a amfetamín, a to s hodnotou, ktorá zodpovedá stavu vylučujúcom spôsobilosť na vedenie motorového vozidla v cestnej premávke,“ uviedla policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Hrozí mu 10 rokov

Mladík mal istú dobu po nehode stráviť za hranicami. Nielenže nadrogovaný obral o život nevinnú ženu, ešte k tomu ušiel zo Slovenska, aby sa vyhol trestu,“ povedala rodinná známa. Spravodlivosti sa však nevyhol.

Dnes by mal byť aj podľa zdroja Plusky vo väzbe a čakať na rozhodnutie súdu. „Obvinenému mužovi po dokázaní viny hrozí trest odňatia slobody až na 10 rokov,“ dodala hovorkyňa.


ZOMREL David, ktorý sa ZAŽIVA PODPÁLIL! Prehovoril jeho známy, DESIVÉ DETAILY: Prečo chcel zomrieť v plameňoch?