FOTO Muž, ktorý narazil do ľudí vrátane detí v Červenej Vode bude stíhaný väzobne

PREŠOV – Sabinovčan, ktorý v sobotu (25. 5.) v Červenej Vode v okrese Sabinov narazil do ľudí, bude stíhaný väzobne. V pondelok o tom rozhodol samosudca Okresného súdu Prešov Marek Čech.

„Výsluch bol veľmi krátky. Obvinený uviedol len toľko, že to ľutuje, nič viac. Už si zjavne uvedomuje dosah svojho konania. Bol vzatý do väzby z dôvodu útekovej väzby a z dôvodu, že by mohol pokračovať v páchaní trestnej činnosti. Vzdal sa práva podať sťažnosť. Väzba je právoplatná,“ uviedol Čech.

Vyšetrovanie bude podľa prokurátora Okresnej prokuratúry Prešov ďalej pokračovať. „Je to všeobecné ohrozenie, jazda pod vplyvom alkoholu, ako aj neposkytnutie pomoci, čiže z troch skutkov je momentálne obvinený,“ doplnil.

Obvinený muž tvrdí, že si nič nepamätá

Podľa obhajcu Jozefa Elsnera obvinený muž tvrdí, že si absolútne nič nepamätá. „Tvrdí, že bol v šoku. Nevedel, ani kedy sadol do auta, ani ako ním išiel. Uvedomuje si to, prejavil účinnú ľútosť,“ povedal s tým, že žiadne iné látky v tele obvineného okrem alkoholu neboli zistené.

K nehode došlo v sobotu v Červenej Vode v okrese Sabinov, 59-ročný Sabinovčan podľa polície počas spoločenskej akcie s osobným autom na viacerých miestach narazil do ľudí. Záchranári informovali, že zranených bolo šesť ľudí, z toho boli tri deti, ktoré utrpeli najvážnejšie zranenia. Muž bol podrobený dychovým skúškam, výsledky všetkých presiahli dve promile.

Sabinovčan narazil do davu ľudí vrátane detí v Červenej Vode. Zdroj: TASR/Maroš Černý

Polícia muža obvinila z obzvlášť závažného zločinu všeobecného ohrozenia spáchaného v súbehu s trestnými činmi neposkytnutia pomoci a ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. V prípade preukázania viny mu hrozí odňatie slobody na 20 až 25 rokov alebo až na doživotie.

Viac o téme: Červená voda, deti, náraz do ľudí, polícia, väzenie

Súvisiace články