FOTO Michaela čakala na ZASTÁVKE, zrazu jej išlo o život! Na hlavu sa jej ZRÚTILO SKLO, skončila dorezaná s otrasom mozgu: Rázna REAKCIA mesta

POPRAD – Nehoda, ktorá mohla skončiť obrovskou tragédiou, sa stala v Poprade. Na prístrešku autobusovej zastávky Dom kultúry sa roztrieštilo strešné sklo, keď rovno pod ním stála mladá žena. Nič netušiacej Michaele (33) sa z ničoho nič na hlavu zrútilo sklo z prístrešku autobusovej zastávky.

Úbohá žena skončila vo štvrtok (6.júna) v nemocnici s otrasom mozgu. O nešťastí napísala sestra poškodenej na sociálnej sieti. „Ak by tu boli náhodou dievčatá, ktoré boli včera pred 15:00 hodinou na autobusovej zastávke pri závodnom klube v Poprade a videli, ako spadlo sklo zo strechy zastávky na pani, ktorá čakala na autobus – prosím ozvite sa mi do správy. Sestra leží v nemocnici s otrasom mozgu,“ napísala nahnevaná žena na Facebooku krátko po nešťastí.

Michaela napokon ležala v nemocnici so zraneniami 3 dni. Zdravotné ťažkosti však naďalej pretrvávajú, liečiť sa bude niekoľko týždňov. Ako dodala jej sestra, má rozbitú hlavu, dorezaný chrbát, otras mozgu aj poranenú krčnú chrbticu.

Zdroj: Facebook

V komentároch sa takmer okamžite spustila búrlivá diskusia. „Skoré uzdravenie. Ja som tiež videla keď na pani oproti ADUSU spadla strecha zo skla. Posúďte sami či sú tie zastávky bezpečné. Veď človek si chce iba sadnúť a nie aby utrpel úraz,“ napísala Jana.

„Super projektant. Asi nie je odkázaný čakať na autobus v takejto búdke, kde prší aj na lavičku, sneží a fúka z každej strany. Aj keď v búdke použijete dáždnik, aj tak zmoknete. O nič lepšie ako tie predchádzajúce, ktoré boli zbytočne odstránené, len aby sa urobila čiarka, že sa niečo urobilo pre ľudí,“ pripája sa Anna.

Mesto reaguje

Kvôli danému nešťastiu sa mesto rozhodlo urobiť rázne rozhodnutie. V piatok 14. júna všetky autobusové prístrešky mestskej hromadnej dopravy (MHD) v Poprade dočasnej zatvorili.

Napriek tomu, že mesto Poprad nie je vlastníkom a ani správcom autobusových prístreškov MHD, primátor Anton Danko požiadal riaditeľku technického oddelenia spoločnosti euroAWK o urýchlenú a zároveň dôkladnú technickú kontrolu autobusových prístreškov. Cieľom je vylúčiť možnosť prípadného ďalšieho incidentu s roztrieštením strešného skla.

Primátor taktiež kontaktoval konateľa firmy mmcité sk – výrobcu týchto prístreškov – a predstaviteľov oboch spoločností zodpovedných za stav prístreškov MHD pozval na rokovanie. To by sa malo uskutočniť v stredu 19. júna.

ZDROJ: mesto Poprad

„Kým sa celá záležitosť nevysvetlí a nenájdu technické riešenia do budúcna, tak nemôžeme nič riskovať. Preto som požiadal prevádzkovateľa všetkých 67 prístreškov o ich dočasné zatvorenie. Ide predsa o bezpečnosť občanov mesta cestujúcich našou MHD,“ uviedol Danko

ZDROJ: mesto Poprad

Je podľa mesta možné, že prístrešky budú zatvorené aj niekoľko týždňov. Po stretnutí na budúci týždeň mesto oboznámi verejnosť s aktuálnym stavom a prijatými riešeniami vrátane časového horizontu ich opätovného sprístupnenia cestujúcim.

Viac o téme: Poprad, sklo, zastávka, zranenia

Súvisiace články