Regióny Prešov

FNsP J. A. Reimana v Prešove povedie naďalej Ľubomír Šarník

Zdroj: TASR / František Iván

PREŠOV – Fakultnú nemocnicu s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana v Prešove naďalej povedie riaditeľ Ľubomír Šarník. Do funkcie ho dočasne vymenovali v lete, teraz uspel aj v riadnom výberovom konaní. Výsledky výberového konania zverejnilo ministerstvo zdravotníctva na svojej webstránke.

 

Do výberového konania sa prihlásili traja uchádzači. Jeden z nich písomne napokon oznámil svoju neúčasť. Výberového konania sa tak zúčastnili dvaja uchádzači, ktorí splnili predpoklady a požiadavky zriaďovateľa. Komisia zhodnotila projekty stratégie rozvoja organizácie a odpovede uchádzačov na otázky jednotlivých členov komisie pridelením bodov a určila výsledok výberového konania. Šarník získal 157 bodov a Marián Biľo 102 bodov.

Šarníka ako nového riaditeľa spolu s vedením FNsP J. A. Reimana, ktorá je treťou najväčšou na Slovensku, predstavil 2. júla minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO). Nový riaditeľ bol menovaný na obdobie maximálne šiestich mesiacov.

Vo výberovom konaní na miesto riaditeľa, ktoré sa konalo 29. septembra, neuspel žiaden kandidát. Ani jeden z dvoch uchádzačov nezískal potrebný počet bodov. Šarník sa vtedy neprihlásil. Výberová komisia preto odporučila zriaďovateľovi vyhlásiť nové výberové konanie.