Regióny Prešov

Fanúšikovia hokeja získajú tipy na výlety v Prešovskom kraji. Objaviť môžiu svetové unikáty

Zdroj: TASR / Martin Baumann

PREŠOV – Fanúšikovia hokejových majstrovstiev v Košiciach získajú tipy na výlety v Prešovskom kraji. Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska pre nich pripravila propagačné brožúry. Sú distribuované v ubytovacích zariadeniach – hoteloch a penziónoch v Košiciach, Prešove a okolí. Fanúšikovia ich tiež nájdu na košickom letisku, v infobodoch, vo fan zóne v Košiciach a počas vybraných dní aj vo fan zóne v Poprade. TASR o tom informovala Barbora Čechová z KOCR Severovýchod Slovenska.

 

“Návštevníci hokejových majstrovstiev získajú informácie o tom, kde stráviť voľný čas mimo zápasov. Pozývame ich pozrieť si nielen svetový hokej, ale aj objaviť svetové unikáty, ktoré ponúka Prešovský kraj. V brožúre nájdu tipy na výlety vrátane informácií o ich vzdialenosti. Brožúra ich naviguje aj priamo na internetovú stránku severovychod.sk, kde nájdu ďalšie užitočné informácie,” povedal Martin Janoško, riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska. Na distribúcii v košických infobodoch spolupracuje KOCR Severovýchod Slovenska s KOCR Košice Región Turizmus.

K tipom na výlety patria UNESCO pamiatky – Bardejov, Spišská Kapitula, Spišský hrad, Levoča, drevený artikulárny chrám v Kežmarku vrátane ďalších pamiatok v okolí, nechýbajú Vysoké Tatry či hrad a skanzen v Starej Ľubovni. K odporúčaným miestam sú tiež zaradené Slovenské opálové bane, národná kultúrna pamiatka Solivar v Prešove dokumentujúca ťažbu soli alebo výstava venovaná Andymu Warholovi, ktorá je aktuálne inštalovaná v Šarišskej galérii v Prešove. Brožúra je distribuovaná v anglickom jazyku.

Najviac prichádza Čechov

V roku 2018 zavítalo podľa KOCR Severovýchod Slovenska do Prešovského kraja 932.121 návštevníkov ubytovacích zariadení. Prešovský kraj je stabilne tretím na navštevovaným krajom SR. Medziročný nárast počtu návštevníkov ubytovacích zariadení je 4,2 percenta. Celkový počet prenocovaní dosiahol 2.901.080, medziročne ide o rast 6,5 percenta. Do Prešovského kraja v roku 2018 zavítalo 285.225 cudzincov, čo je trojpercentný nárast. V kraji strávili 853.285 nocí.

“Najväčší počet turistov k nám prichádza z Českej republiky, nasleduje Poľsko, Maďarsko, Nemecko a Ukrajina. U maďarských návštevníkov bol zaznamenaný 20,8-percentný náraz, ukrajinských návštevníkov prišlo o takmer 11 percent viac ako v predošlom roku,” doplnil Janoško. Medzi domácimi turistami je Prešovský kraj druhým najobľúbenejším hneď po Žilinskom kraji, čo predstavuje 19,4 percenta v rámci domáceho turizmu Slovenskej republiky.