Regióny Prešov

TIETO pobočky Slovenskej POŠTY sa nateraz rušiť NEBUDÚ! Pribudnú ďalšie?

Pracovníci pošty musia čeliť denno denne odporným útokom
Dve pobočky pošty v Poprade napokon nezatvoria. Zdroj: TASR/Andrej Galica, FB/T.C.

POPRAD – Ďalšie kamenné pobočky Slovenskej pošty sa v Poprade nateraz rušiť nebudú. Po pondelkovom stretnutí primátora Antona Danka so štátnym tajomníkom rezortu dopravy Jaroslavom Kmeťom a generálnym riaditeľom Slovenskej pošty Ľubomírom Mindekom o tom informovala samospráva na sociálnej sieti. Pôvodne sa mali od marca zrušiť dve pobočky na sídliskách Starý Juh a Západ. Proti tomuto kroku spísali Popradčania aj petíciu, v online forme sa pod ňu podpísalo viac ako 1 000 ľudí. S rozhodnutím nesúhlasilo i mesto.

 

To, že sa pobočky nateraz rušiť nebudú, Mindek potvrdil, v budúcnosti však bude SP rokovať s mestom o možných a nových formách zabezpečenia poštových služieb tak, aby boli občania spokojní. “Tieto formy budeme včas prezentovať,” ubezpečil. Kmeť dodal, že v tomto prípade vyšli v ústrety radnici na základe argumentov a komunikácie. “Samosprávy majú v tomto období neúmerné náklady, takže treba komunikovať a dohodnúť sa,” dodal.

Danko skonštatoval, že rozumie krokom pošty, ktorá sa snaží zužovať priestor a znižovať tak náklady. “Pochopili však aj oni nás. Samospráva je v súčasnom období v ťažkej situácii a dohodli sme sa, že sa nebude zatiaľ žiadna pošta rušiť. Aj z našej strany však prídu nejaké návrhy a iniciatíva, aby sme pošte skúsili pomôcť či už lacným nájmom alebo úplným zrušením nájmu,” zdôraznil popradský primátor.

Dve pobočky, ktoré mala Slovenská pošta v pláne zrušiť, slúžili podľa petičiarov predovšetkým starším obyvateľom oboch sídlisk a boli spádové pre viac ako 15 000 obyvateľov. Aj preto žiadali o prehodnotenie tohto rozhodnutia. Slovenská pošta argumentovala tým, že išlo len o podacie pošty, o ktoré klesal záujem.