Regióny Košice Prešov Žilina

DRZOSŤ a AROGANCIA. Nepoučiteľní a ožratí šoféri na cestách jazdili aj keď im zobrali vodičák

Alkohol a agresivita na slovenských cestách. ZDROJ: fb Polícia SR

MICHALOVCE – Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Michalovciach obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 36-ročného muža z okresu Michalovce.

 

Ako na sociálnej sieti informovala košická krajská polícia, v nedeľu popoludní jazdil vodič Mercedesu Benz VITO po ceste v obci Trhovište, pričom s vozidlom bezdôvodne prechádzal do protismeru. Z uvedeného dôvodu ho policajti zastavili a podrobili dychovej skúške na alkohol s výsledkom 0,98 mg/l, čo je v prepočte 2,04 promile.

Obvineniu z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia čelí 34-ročný zo Žiliny, ktorého policajti prichytili v obci Bitarová (okres Žilina) za volantom vozidla Volkswagen napriek uloženému zákazu šoférovania. Informoval o tom žilinský krajský policajný hovorca Radko Moravčík. Počas kontroly sa podrobil dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom. „Preverovaním bolo zistené, že obvinený muž nie je držiteľom vodičského oprávnenia a súdom má právoplatne uložený zákaz viesť motorové vozidlá. Policajti obvineného muža obmedzili osobnú slobodu a predviedli na policajný útvar,” uviedol Moravčík s tým, že poverený príslušník skrátené vyšetrovanie skončil a spis predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvineného muža.