Regióny Prešov Stropkov

DOBRÁ SPRÁVA Po troch rokoch sa uskutoční v meste jarmok!

Tradičné sú aj mestské jarmoky. Zdroj: FB Mesto Prešov

STROPKOV – Po troch rokoch sa Stropkovčania dočkajú najvýznamnejšej kultúrno-spoločenskej akcie v meste. Samospáva pripravuje 26. jarmok, ktorý sa uskutoční v dňoch 5. až 7. augusta.

 

“Novodobá jarmočná tradícia začala v Stropkove v lete 1994, kedy sme zorganizovali prvý obnovený jarmok. Za takmer tri desaťročia sa jeho kvalita i prestíž výrazne posunula a dnes si dovolím povedať, že ide o jedno z najatraktívnejších podujatí na severovýchode Slovenska,” uviedol šéf organizačného tímu Ladislav Dubas z Mestského úradu v Stropkove.

Jarmok bude situovaný na uliciach Hlavná, Zámocká a Námestie SNP. Popri predajných stánkoch nebudú chýbať ani stánky s občerstvením či obľúbená ulička remesiel v mestskom parku.

V kultúrnom programe vystúpia domáce i zahraničné súbory. Hlavnými účinkujúcimi piatkového programu budú rockové kapely Heľenine oči a Gladiator, v sobotu sa návštevníkom jarmoku predstavia popri iných aj Katarína Knechtová a Peter Bič Projekt.

“Musím skonštatovať, že po troch rokoch vnímame nárast cien väčšiny položiek spojených s technickým zabezpečením jarmoku. Na druhej strane, aj vzhľadom na zložitú situáciu, v ktorej sa v uplynulých troch rokoch ocitli predajcovia tovaru či gastroprevádzky, sme sa rozhodli nezvyšovať poplatky za prenájom predajných miest. Verím, že aj pre nich bude tunajší jarmok vydarený a tešíme sa na všetkých návštevníkov i predajcov,” dodal Dubas.