Dobrá správa. V Poprade odhalili „detský gang“: Polícia obvinila štyroch mladíkov

POPRAD – Polícia v súvislosti s vyčíňaním „gangov mladistvých“ v meste Poprad obvinila štyroch mladíkov. Potvrdila to krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová s tým, že ide o Popradčanov vo veku 16 a 17 rokov.

 

Ligdayová uviedla, že ešte začiatkom januára došlo za železničným podchodom pri skateparku k napadnutiu 17-ročného mladíka z Popradu. O pár dní neskôr napadli výtržníci aj 13-ročného chlapca z Gánoviec v blízkosti Základnej školy na Dostojevského ulici. V oboch prípadoch polícia páchateľov stotožnila a minulý týždeň ich poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru Poprad obvinil z prečinu výtržníctva. V prvom prípade troch mladistvých a v druhom 17-ročného Popradčana.

„Policajti Okresného riaditeľstva PZ v Poprade v súčinnosti s Mestskou políciou Poprad vykonávajú neustále opatrenia za účelom predchádzania a zamedzenia násilnej trestnej činnosti v služobnom obvode Obvodného oddelenia Policajného zboru Poprad, a to velením hliadok do inkriminovaných miest a v rizikových časoch,“ dodala hovorkyňa.

Na problém vyčíňania skupiny mladíkov upozornila samospráva pred takmer dvoma týždňami. Tamojšia mestská polícia prijala viacero oznámení. Okrem viacerých opatrení a zvýšenia výkonu hliadkovej služby mestskí policajti žiadajú občanov, aby ich čo len pri náznaku akéhokoľvek incidentu okamžite kontaktovali na tiesňovú linku 159.

Viac o téme: deti, gang, obvinení, polícia, Poprad, samospráva

Súvisiace články