Regióny Prešov

Dobrá správa pre pacientov. V Medzilaborciach na RTG snímky už čakať nemusia

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Martin Palkovič

MEDZILABORCE – Obyvatelia mesta Medzilaborce a širšieho regiónu už na röntgenové snímky čakať nemusia. Mesto v uplynulých dňoch začalo s prevádzkou nového röntgenového prístroja (RTG), ktorý zakúpilo vďaka vládnej dotácii. Ako pre TASR potvrdil primátor mesta Vladislav Višňovský, služby nového pracoviska už stihlo využiť niekoľko desiatok pacientov.

 

“RTG sme v meste mali, prevádzkovala ho poliklinika. Bol ale starý, mal už niekoľko desaťročí, fungoval ešte na klasické snímky, na ktoré bolo treba čakať. My sme kúpili plne digitálny RTG, z ktorého záznamy sa dajú posielať aj na diaľku a i pacienti tak môžu konzultovať svoj zdravotný stav na diaľku,” ozrejmil Višňovský s tým, že mesto k nákupu prístroja takmer za 200.000 eur pristúpilo po dôkladnej úvahe, najmä s cieľom zvýšiť úroveň poskytovaných služieb.

Na zabezpečenie chodu nového pracoviska nachádzajúceho sa v suteréne mestského Zariadenia sociálnych služieb Kamjana musela samospráva uzavrieť zmluvu s odborne spôsobilou osobou. “Mesto Medzilaborce teraz zamestnáva človeka, ktorý je oprávnený obsluhovať takéto zariadenie a takisto odborne spôsobilého lekára, ktorý túto činnosť zastrešuje po odbornej stránke,” doplnil Višňovský. Ako dodal, projekt Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti, ktorému sa samospráva venuje už niekoľko rokov, by mal byť ukončený v letných mesiacoch.