Regióny Prešov

DOBRÁ SPRÁVA: Divadlá v Prešovskom kraji sú opäť otvorené

Divadlo v Martine.
Divadlo v Martine. Zdroj: TASR / Erika Ďurčová

PREŠOV – Divadlá v zriaďovateľskej pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja sú znova otvorené. V piatok môžu diváci vidieť hercov na javisku Divadla Jonáša Záborského v Prešove v hre Nebezpečné známosti a na doskách Divadla Alexandra Duchnoviča  v Prešove zas v inscenácii Faraóni.

 

“V repertoári má DAD prichystané do konca januára ešte ďalšie štyri predstavenia – Ani mak (19. 1.), Detektor lži (21. 1.), Na revíziu (26. 1.) a Ostali hlupákmi (28. 1.). Aj DJZ plánuje do konca januára odohrať rovnaký počet predstavení – Kráľova reč (17. 1. a 19. 1.), Nebezpečné známosti (18. 1.) a Zbabraná hra (21. 1.),” informovala hovorkyňa kraja Daša Jeleňová.

Na základe platnej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR sa môžu divadelné predstavenia konať len v režime OP, teda očkovaní – po prekonaní ochorenia COVID-19. Kapacita v hľadisku je na aktuálne predstavenia 50 percent sály.

Otvorené pre verejnosť sú aj krajské múzeá a galérie pre individuálne prehliadky a tiež knižnice a hvezdárne. “V organizáciách rovnako platí režim OP s obmedzením jednej osoby na 15 štvorcových metrov. Čitatelia môžu naďalej využívať na vrátenie kníh biblioboxy a pre rýchlejšie vybavenie službu Objednaj a vyzdvihni,” dodala Jeleňová.