Regióny Prešov Levoča

Deti z levočskej školy dostali mobilné ozvučovacie zariadenie a korčule

Ilustračná fotografia, Zdroj: TASR / Marko Erd

LEVOČA – Spojená škola internátna v Levoči dostala pod vianočný stromček mobilné ozvučovacie zariadenie, keďže deti sa venujú spevu, a každé dostane aj zimné korčule. TASR o tom informovala PR manažérka Slávka Boldocká.

 

Spojená škola internátna v Levoči, ktorá funguje aj ako chránená dielňa, má viac ako 160 detí, a to nielen so zrakovým, ale často aj pridruženým mentálnym postihnutím. Učia sa tam a neraz aj bývajú deti od troch do 20 rokov. Obmedzenia tak niesli ťažko. „Sú z toho všetkého smutné, pretože prišli o veľa zážitkov a radostí. Nepociťujú ohrozenie svojho zdravia a života, ale citlivo vnímajú zmeny v ich bežnom živote – že musia nosiť rúško, nemôžu sa kontaktovať so žiakmi z iných tried, musia byť v karanténe, ak sa stretli s niekým pozitívnym,“ vysvetlila riaditeľka levočskej školy Šarlota Múdra.

Školu už roky podporuje spoločnosť Business Lease. Tento rok deťom kúpili mobilné ozvučovacie zariadenie a so spoločnosťou EXIsport im zaobstarali zimné korčule, keďže v škole budú mať onedlho klzisko. Pred rokom dostala škola aj auto. „Potrebovali sme ho hlavne pre pracovníkov centra špeciálnopedagogického poradenstva (CŠPP), ktorí cestujú za postihnutými deťmi vo veku od nula do šesť rokov domov a tam radia rodičom. Pracovníci CŠPP chodia tiež za žiakmi, ktorí majú zrakové postihnutie a vzdelávajú sa v bežných školách,“ uviedla Múdra. V čase koronakrízy auto využívali aj na prevoz učiteliek, ktoré chodia do Prešova za žiakmi, ktorí nie sú schopní prísť do Levoče.