Regióny Prešov

Desivé okamihy pred TRAGÉDIOU: Muž si sadol do koľajiska a čakal na STRAŠNÚ SMRŤ

Rušňovodič už tragédii nedokázal zabrániť. Ilustračné foto: TASR

HUMENNÉ-  Pod kolesami vlaku vyhasol v noci život 30-ročného muža. Sedel v koľajisku a čakal na svoj osud. Bola to samovražda alebo nešťastná náhoda? O tragédii informovala TV Joj.

 

 

Regionálny expres krátko po polnoci smeroval do Humenného. Akákoľvek snaha o pomoc bola márna. Rušňovodič použil rýchločinnú brzdu, zrážke pre krátku vzdialenosť už nedokázal zabrániť “Prednou časťou vlakovej súpravy došlo k zachyteniu 30-ročného muža zo Strážskeho,” informoval prešovský policajný hovorca Daniel Džobanik.

Na miesto okamžite prišli záchranné zložky, no mladému mužovi už nedokázali pomôcť. „Podľa doterajších zistení išlo zo strany muža o úmyselne konanie, v čase kolízie mal sedieť v priestore koľajiska,” povedal hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

K zraneniu cestujúcich nedošlo. U rušňovodiča bola vykonaná dychová skúška na alkohol s negatívnym výsledkom. “Táto udalosť spôsobila meškania iba tohto jedného vlaku, a to dovedna o viac ako 140 minút,” skonštatoval Kováč.

Oddelenie železničnej polície tento prípad vyšetruje ako trestný čin usmrtenia. “Obhliadajúci lekár predbežne vylúčil cudzie zavinenie a nariadil súdnolekársku pitvu,” uzavrel policajný hovorca Džobanik.