Regióny Prešov Domáce Top

DESIVÁ TRAGÉDIA Dom zachvátil POŽIAR: Uhorel len 20-ročný Radko! Obrovské trápenie rodiny, ľudia sa ihneď spojili

Zdroj: Facebook, FB/HaZZ

ČERVENICA – Požiar rodinného domu v obci Červenica v okrese Prešov stál život Radka. Mladík uhorel v dome vo veku len 20 rokov. Obyvatelia aj okolitých obcí sa rozhodli rodine finančne pomôcť.

K požiaru rodinného domu došlo v pondelok 8. júla. Strecha začala horieť okolo 7:30. Na mieste zasahovalo deväť hasičov z Prešova s troma kusmi hasičskej techniky a štyria dobrovoľní hasiči z obce Červenica s jedným kusom techniky.

Radko zomrel, ďalšia osoba sa zrazila

V dome uhorel Radko, ktorý mal len 20 rokov. “Pri požiari bola jedna osoba usmrtená a jedna osoba utrpela zranenia. Išlo o intoxikáciu splodinami horenia. Zranená osoba bola na mieste ošetrená posádkou záchrannej zdravotnej služby a následne transportovaná na ďalšie vyšetrenie do nemocnice,” priblížila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove Miroslava Knišová..

Príčina požiaru je predmetom vyšetrovania. “Zisťovateľ príčin vzniku požiaru je na mieste. Zároveň bol vyžiadaný tím kriminalisticko-expertízneho ústavu Košice, ako aj psovod so psom na zisťovanie akcelerátorov horenia. Na miesto je aj vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície. Okolnosti a príčiny vzniku tejto udalosti budú predmetom ďalšieho vyšetrovania,” informovala po nešťastí prešovská krajská polícia.

Ľudia sa spojili, aby pomohli rodine

Dojemné slová adresujú Radkovi mnohí. “Úprimnú sústrasť rodine. Tebe Radko ľahkú zem a odpočinutie večné. Mali sme ťa radi,” píše so smútkom v srdci Janka.

Tragédia sa dotkla miestnych obyvateľov a tí organizujú pre rodinu zbierku. “Pozdravujeme, ako viete v obci Červenica sa stala tragédia, zomrel nás kamarát Radko. Rodina je na tom zle, budeme robiť zbierku v obci Žehňa,” uviedla stránka Rómskych Aktivistov.

Už na druhý deň poďakovali ľuďom v obci Žehňa, Tuhrina a Červenica, že sa tam ľudia spojili a prispeli rodinke.