Regióny Prešov Poprad Top

DESIVÁ SMRŤ Erik (†26) sa ROZBEHOL proti VLAKU! Zabil sa kúsok od DOMU: Prečo to spravil? Silný ODKAZ

Zdroj: FB/ZSSK

POPRAD – Pod kolesami vlaku vyhasol ďalší mladý život. 26-ročný Erik poslednýkrát vydýchol neďaleko svojho domu. Na železničnej stanici sa mal rozbehnúť proti idúcemu vlaku. Rušňovodič už nemal šancu mnohotonovú mašinu včas zastaviť.

Tragédia poznačila pondelkové ráno (24. júla) na železnici pod Tatrami. Hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Ria Feik Achbergerová potvrdila, že krátko pred 8.30 h zrazil vlak pred vstupom do železničnej stanice v Poprade človeka, ten na mieste zraneniam podľahol.

Krajský policajný hovorca z Prešova Daniel Džobanik upresnil že k stretu došlo v železničnej stanici Spišská Sobota. “Išlo o 26-ročného Popradčana. Podľa prvotných informácií sa mal muž rozbehnúť oproti vlaku. Presné okolnosti tejto tragickej udalosti preveruje železničná polícia,” uviedol hovorca.

Prečo to spravil?

Podľa našich informácií pod kolesami vlaku skončil Popradčan Erik. Zo smrti mladíka je zdrvená rodina, priatelia i známi. “Nemôžem tomu uveriť, že nedávno sme sa ešte smiali a už tu nie si, budeš strašne chýbať, raz sa stretneme,” poslala Erikovi odkaz na druhý svet Simona.

O tom, čo ho viedlo k fatálnemu činu, prehovorila matka mladíka, ktorý Erika poznal. “Je to hrozné, keď mi dnes môj syn povedal o koho išlo, a že sa aj poznali, rozplakala som sa. Povedal mi aj dôvod, či je ozaj pravdivý, ťažko už teraz povedať,” uviedla Mariana.

Ako matka apeluje na mladých, že všetky problémy sa dajú riešiť, žiadna kaša sa neje taká horúca, ako sa navarí. “Niekedy stačí len predýchať a vychladnúť, a možno si pokecať s niekým blízkym. Už veľa mladých skočilo pod vlak. A apel pre rodičov – je ťažké niekedy tie deti zvládať, ale skúste ich viac chápať, viac sa s nimi rozprávať, hľadať riešenia. A nenechajte nikdy dieťa odísť v rozpoložení z domu, nikdy neviete, či sa vráti späť,” pripomenula rodičom.

Zrážka takmer každý druhý až tretí deň

Strety vlaku a človeka sú na našich koľajniciach skoro každodennou realitou. Podľa posledných zverejnených údajov, od 2.5 do 5.6 evidovali ŽSR 11 zrážok vlaku s osobou, z toho 7 smrteľných. Mesiac predtým bola bilancia ešte tragickejšia. Zo 14 zrážok vlaku s osobou (od 3.4 do 2.5) bolo až 13 smrteľných.