Regióny Prešov Top

ZOMREL David, ktorý sa ZAŽIVA PODPÁLIL! Prehovoril jeho známy, DESIVÉ DETAILY: Prečo chcel zomrieť v plameňoch?

Hasiči zasahovali pri požiari unimobuniek. ZDROJ: FB/HaZZ

PREŠOV – Žiakom Gymnázia Jána Adama Raymana na Mudroňovej ulici v Prešove sa včera ráno naskytol pohľad ako z hororového filmu. Na nádvorí školy si totiž všimli muža, ktorý horel zaživa. Podľa zistení zregionu.sk malo ísť o 23-ročného Davida z Prešova. V osudný deň mal na seba vyliať horľavú látku a podpáliť sa.

 

Desivá udalosť sa odohrala v posledný májový deň v areáli známeho prešovského gymnázia. Podľa prvotných informácií, našli horiaceho muža žiaci s učiteľkou počas hodiny biológie v školskej záhrade. Tí mu okamžite pribehli na pomoc. Vďaka nim sa horiaceho muža podarilo uhasiť ešte pred príchodom záchranných zložiek.

„Zasahujúci hasiči poskytli zranenej osobe predlekársku prvú pomoc a zabezpečili miesto pristátia vrtuľníka VZZS, ktorá si následne zranenú osobu prevzala do svojej starostlivosti,“ uviedla Miroslava Knišová z Krajského riaditeľstva HaZZ v Prešove.

David zraneniam v nemocnici podľahol

Aktualizácia: “Pacient, ktorý bol včera vrtuľníkom leteckej záchrannej služby prevezený s ťažkými popáleninami a v bezprostrednom ohrození života na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie Nemocnice AGEL Košice-Šaca, napriek enormnej snahe celého lekárskeho tímu, dnes (1.6.) na poludnie, bohužiaľ, svojim zraneniam podľahol. Rodine vyjadrujeme úprimnú sústrasť,” oznámila hovorkyňa siete nemocníc AGEL SK Martina Pavliková.

Mal mať pri sebe alkohol a dezodorant

Na miesto udalosti bol podľa jej slov privolaný aj zisťovateľ príčin vzniku požiaru, ktorý stanovil ako najpravdepodobnejšiu príčinu vzniku požiaru úmyselné konanie osoby. Podľa zdroja zregionu.sk, ktorý nechcel byť menovaný, mal mať muž, ktorého nikto z gymnazistov nepoznal, pri sebe deodorant v spreji a alkohol vo fľaši. Práve tieto veci mal použiť na podpálenie svojho tela.

“Na tiesňovej linke 155 sme prijali volanie o pomoc pre muža, ktorý mal horieť. Okoloidúci sa mu snažili pomôcť a plamene uhasili. Muž už nereagoval, ale dýchal. Vyslaní záchranári ho vzhľadom na ťažké popáleniny uviedli do umelého spánku. Do nemocnice ho v kritickom stave prevážali leteckí záchranári,” doplnila hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová.

Je v kritickom stave

Ako uviedla hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE Zuzana Hopjaková, posádka leteckých záchranárov bola vyslaná do areálu prešovskej strednej školy na pomoc osobe, ktorá mala horieť. “Po zabezpečení miesta pristátia v tesnej blízkosti nešťastia si posádka prevzala do svojej starostlivosti 23-ročného muža, ktorý sa už nachádzal v starostlivosti posádky rýchlej lekárskej pomoci. Utrpel rozsiahle popáleniny 2. a 3. stupňa takmer na 80 percentách povrchu tela,” spresnila. Záchranári ho uviedli do umelého spánku a po zabezpečení základných životných funkcií bol v kritickom stave na umelej pľúcnej ventilácii vrtuľníkom transportovaný na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v Košiciach.

Nám sa však podarilo zistiť, čo pravdepodobne mladého muža k tomuto brutálnemu činu viedlo. Chcete vedieť, prečo sa David rozhodol siahnuť si na život týmto drastickým spôsobom? Čítajte na ďalšej strane!