Regióny Prešov Poprad

Cestári museli pre sneh zasahovať na viacerých horských priechodoch

Ilustračná fotografia, Zdroj: TASR / Ján Krošlák

POPRAD – Cestári museli v noci na pondelok pre sneh zasahovať na horských priechodoch Vernár a Podspády. TASR o tom informoval riaditeľ Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja pre oblasť Poprad Marián Barilla.

 

„Vzhľadom na to, že teploty sa na týchto dvoch miestach dostali na úroveň nula, resp. tesne pod nula stupňov Celzia, tak tam súvisle snežilo,“ uviedol s tým, že snežiť začalo v nedeľu (5. 5.) počas dňa. Prvý sneh sa na cestách podľa jeho ďalších slov topil, s príchodom nižších teplôt sa na vozovke ale začal udržiavať a preto bola potrebná jej údržba.

„Prvý výjazd sme na horskom priechode Vernár mali o 21.30 h a na Podspádoch o 22.00 h,“ priblížil Barilla s tým, že vo výkone mali pre oba priechody po jednom sypači. „Celkovo sme prepluhovali približne 60 kilometrov ciest a posypali 35 kilometrov ciest kamenivom a desať ekologickým posypovým materiálom,“ vyčíslil.

Všetky cesty sú podľa jeho ďalších slov zjazdné a situácia je stabilizovaná. Doplnil, že vo vyšších polohách vzhľadom na nižšie teploty dochádza aj naďalej buď k sneženiu, alebo dažďu. „Situáciu monitorujeme a stále operatívne zasahujeme tam, kde je to potrebné,“ pokračoval riaditeľ. Očakávajú, že takéto počasie bude pretrvávať počas pondelka i utorka (7. 5.). „Budeme priebežne pluhovať a posypávať, tiež budeme mať nasadených vodičov do výkonu cez deň i v noci,“ uzavrel.