Regióny Prešov Poprad Top

DEFINITÍVNY VERDIKT Bývalý člen kotlebovcov dostal za úkladnú VRAŽDU 23 rokov!

Na fotke je Király (vpravo) so svojím niekdajším straníckym kolegom Milanom Mazurekom. Zdroj: TASR / Jaroslav Novák

BRATISLAVA – Je majiteľom pohrebníctva v Poprade. V novembri 2019 však skončil v putách. Zadržali ho príslušníci elitného komanda a Národnej kriminálnej agentúry. Jeho meno je Jozef Király a dôvodom zadržania bola úkladná vraždu istého Romana, ktorého bezvládne telo skončilo v potoku.  Dnes senát Najvyššieho súdu na svojom verejnom zasadnutí vyriekol nad Királym definitívny verdikt – 23 rokov natvrdo!

 

Niekdajší kotlebovec Jozef Király si na pomocné práce najal istého Romana. Toho podľa vlastných slov považoval za bezdomovca. Roman bol práve na dvore rodinného domu v Šuňave neďaleko Popradu. Tam sa vraj v osudný novembrový deň v roku 2019 Roman s Királym pohádali. Dôvodom mali byť peniaze. Király podľa dnešného rozsudku siahol po noži a piatimi ranami, mierenými na hrudník, Romana dobodal.

 

Zdroj: TASR / Jaroslav Novák

Majiteľ pohrebníctva sa o vražde zveril svojej manželke s tým, aby mu pomohla s odprataním tela. Romanove pozostatky potom spoločne previezli k sebe domov a odtiaľ ho odviezli autom medzi obce Lučivná a Štrba. Tam ho hodili do rozvodneného potoka Mlynica. Účasť manželky na likvidácii pozostatkov však nebola podľa polície náhodná. Žena, ktorá vraždu policajtom ohlásila a pred súdom vypovedala ako svedok, bola podľa vlastných slov k spolupráci donútená. Király totiž chcel – vydierať svoju manželku jej aktívnou účasťou na vražde Romana A. z dôvodu, aby zmenila svoje rozhodnutie rozviesť sa s ním,” povedala krátko po zadržaní hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Király sa hneď na začiatku súdneho procesu v júli 2020 k vražde priznal. Tvrdil však, že v žiadnom prípade nešlo o pripravovanú a úkladnú vraždu. Nožom sa podľa vlastných slov „len bránil útoku obete“.

Manželka sa už medzičasom s niekdajším členom Kotlebovej ĽSNS rozviedla a dnes padol aj definitívny verdikt.

 

Király si odsedí 23 rokov. Zdroj: TASR / Jaroslav Novák

Najvyšší súd v jednej časti zrušil rozsudok Špecializovaného trestného súdu v Pezinku z 20. októbra 2020. Nepozdával sa mu päťročný zákaz viesť motorové vozidlo, o ktorom rozhodol práve spomínaný prvostupňový súd. Dôkazy boli prvostupňovým súdom podľa Najvyššieho súdu vykonané zákonným spôsobom.

Senát Najvyššieho súdu uznal Jozefa Királyho za vinného z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy. Uložil mu trest odňatia slobody vo výmere 23 rokov so zaradením do ústavu na výkon trestu s maximálnym stupňom stráženia. Zároveň mu uložil ochranný dohľad vo výmere troch rokov. Rozsudok je právoplatný. Dozorový prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry bol s verdiktom spokojný.

 

Galéria
Király si odsedí 23 rokov. Zdroj: TASR / Jaroslav Novák
Király si odsedí 23 rokov. Zdroj: TASR / Jaroslav Novák
Király si odsedí 23 rokov. Zdroj: TASR / Jaroslav Novák
navigate_before
navigate_next