Regióny Prešov Vranov nad Topľou Top

BRUTÁLNY PRÍPAD 16-ročnú Kláru surovo DOBILI: Policajti obvinili jej kamarátky!

Ilustračná foto. Zdroj: archív zoznam.sk

VRANOV NAD TOPĽOU – Celé Slovensko si ešte stále spomína na hrôzostrašný prípad v Miloslavove, kedy tínedžeri dobili mladé dievča. Ďalší otrasný prípad, na ktorom sa preukázala detská brutalita, sa stal na východe Slovenska v okrese Vranov nad Topľou. Dve tínedžerky napadli o rok mladšiu školáčku, ktorú ťahali za vlasy a na zemi do neho surovo kopali. Zbitú dievčinu, ktorú našli ležať na zemi, vzali neskôr jej rodičia s otrasom mozgu do nemocnice. Útočníčky už stíha polícia. 

 

Šikana a násilie na základných či stredných školách sú čoraz častejšie. Príkladom toho je aj prípad z východného Slovenska, kedy dve 17-ročné dievčatá napadli o rok mladšiu školáčku. Štesťnásťročnú Kláru brutálne dobili jej o rok staršie kamarátky, ktoré ju ťahali za vlasy a surovo kopali na zemi. Klára skončila s otrasom mozgu v nemocnici.

“Všade hovorí, že aj do chrbta dostala, aj do hrudníka, keď som došiel hore, bola so staršou dcérou, si chytila hrudník, hovorila, že nemôže poriadne dýchať,” povedal otec napadnutej Kláry pre noviny.sk. Mladá školáčka spočiatku nechcela doma povedať, čo sa stalo. Rodičia dodnes nevedia, prečo ju vlastne napadli. Mala však bolesti, a tak ju vzali do nemocnice.

Prípadom sa už zaoberá polícia

Klára sa aktuálne zo zranení zotavuje doma.  Dve dievčatá, ktoré ju napadli, obvinila polícia z trestného činu výtržníctva. Keďže sú obe mladistvé, trestná sadzba sa v ich prípade znižuje na polovicu. Rodičia napadnutého dievčaťa nechcú napriek všetkému, čo sa stalo, obvineným školáčkam a ani ich rodičom robiť žiadne problémy. Skôr si prajú, aby sa agresívne dievčatá z toho poučili a aby sa ich útoky viac neopakovali.