Regióny Prešov Top

Brutálne VIDEO! Hluchonemého Milana DOBILI blízki a rodina: Svoje vyčíňanie si nahrávali

Hluchonemého Milana brutálne dobili. ZDROJ: Jozef Tancoš.

HANUŠOVCE NAD TOPĽOU – Násilie sa v ostatnom čase rozmáha a je to smutné. To, čo sa stalo v meste Hanušovce nad Topľou, mnohých zdvihlo zo stoličiek. Hluchonemého Milana napadli v rámci „alkoholickej zábavy“ ďalší štyria muži. Medzi nimi mal byť dokonca aj jeho synovec. 

 

Odporný čin sa stal len pred niekoľkými dňami v meste na východe Slovenska. Nič netušiaci Milan bol brutálne dobitý na voľnej zábave v jednej z rómskych osád mesta. On sám tam išiel len navštíviť svojich známych, no vtedy ani len netušil, čo ho čaká.

Milan mal prísť do osady ešte v poobedňajších hodinách so svojimi známymi a synovcom na aute. Tým však po niekoľkých hodinách stúpol alkohol do hlavy a začali byť voči bezbrannému mužovi agresívni. Štyria útočníci ho začali z ničoho nič kopať a biť do tváre, pričom si to všetko natáčali na video.

Keďže je Milan nepočujúci, všetko nám to opísal jeho brat Jozef Tancoš, ktorý video videl, ako jeden z prvých. Ako pre zregionu.sk povedal, nikdy by ho nenapadlo, že jeho brata napadnú vlastní priatelia a rodina.

„Ja som neveril vlastným očiam, keď som na videu videl vlastného syna, ako mi mláti brata hlava nehlava. Pohadzovali si ho tam ako vrece. Je to síce moja krv, ale toto urobiť nemal, a preto musí za to niesť zodpovednosť. Keby sme to, čo sa stalo, nenahlásili na polícii, tak by to nikto neriešil,“ hovorí nahnevaný Jozef.

Napadol ho vlastný synovec

On sám s rodinou totiž išiel na políciu a nahlásil napadnutie brata. Dlho uvažoval, či má označiť ako útočníka aj svojho syna, no nakoniec sa rozhodol, že nebude tento fakt tajiť.

„Strašne ma to mrzí, že to urobil. Nikdy by mi nenapadlo, že niečoho takého bude schopný,“ hovorí roztraseným hlasom a pokračuje: “Tí, čo to napáchali, kotorí do hlavy kopali a mlátili môjho brata, ktorý je dokonca aj nepočujúci, musia za to pykať.” 

Jozef však hlavne nechápe, prečo vyšetrovatelia berú daný čin ako priestupok. „Nemôžem si pomôcť, no myslím si, že ak by sa toto stalo na sídlisku medzi „bielymi“, tak by sa k tejto veci pristupovalo inák. Je jedno, že cigáň napadol cigáňa, môj brat je celý dobitý a stále v šoku. Tí, čo to spôsobili, by za to mali niesť následky, a nie len dostať nejaký priestupok,“ rozčuľuje sa Jozef.

Prípadom sa už zaoberá polícia

Oslovili sme aj prešovskú krajskú policajnú hovorkyňu Janu Ligdayovú. Podľa jej slov, polícia daný prípad intenzívne vyšetruje.

„V piatok (20.01.2023)  bolo  na linku tiesňového volania  158  oznámené   mužom z Kamennej  Poruby,  že v stredu  (18.01.2023)  v meste Hanušovce nad Topľou  malo dôjsť  k fyzickému napnutiu jeho príbuzného.   Polícia prijala oznámenie, v tomto štádiu je vec evidovaná ako  priestupok, okolnosti samotného oznámenia polícia intenzívne preveruje.  Vecou sa zaoberá  Obvodné oddelenie Policajného zboru  Hanušovce nad Topľou,“ uviedla hovorkyňa.