Regióny Prešov

BIZÁR V TUNELI: Premávku vodiči svojvoľne odstavili, policajtov sa nepýtali na názor

diaľnica, nákladiak
Vodiči svojvoľne prerušili premávku vo frekventovanom tuneli. Zdroj: FB PZ Prešov
PREŠOV – Kuriózna situácia nastala pred víkendom v jednom z najfrekventovanejších horských priechodov na Slovensku. Dvaja vodiči sa pre nepovolenú prepravu nadrozmerného nákladu rozhodli svojvoľne odstaviť premávku v celom tuneli Branisko. O bizarnom prípade informovali prešovskí policajti prostredníctvom sociálnej siete. 
V piatok v noci hliadka Diaľničného oddelenia Policajného zboru Branisko prijala oznámenie, že v tuneli Branisko v smere Poprad – Prešov prebieha preprava dvoch nadrozmerných nákladov. Vodič vozidla, ktoré nadrozmerné náklady doprevádzalo, svojvoľne zastavil cestnú premávku v smere Prešov – Poprad pred vstupom do tunela Branisko.
diaľnica, nákladiak
Vodiči svojvoľne prerušili premávku vo frekventovanom tuneli. Zdroj: FB PZ Prešov
Hliadka diaľničnej polície vozidlá odstavila na odstavnej ploche odpočívadla čerpacej stanice Malý Šariš, kde už mohla prípad bezpečne realizovať. Vozidlá jazdili bez potrebných povolení na prepravu nadrozmerného nákladu. Navyše bolo zistené, že nadrozmerný náklad prekračuje maximálne prípustné rozmery.
traktor, diaľnica, prevoz
Vodiči svojvoľne prerušili premávku vo frekventovanom tuneli. Zdroj: FB PZ Prešov
Obaja vodiči, ktorí prevážali nadrozmerný náklad boli z Rumunska a vodič doprovodného vozidla bol z Maďarska. Vodič z Maďarska bol za svoje konanie riešený v blokovom konaní. Vodičov prepravujúcich nadrozmerný náklad riešila hliadka Oddelenia cestného dozoru a špeciálnych kontrol, ktorá bola prizvaná k súčinnosti z dôvodu podozrenia preťaženia vozidla, čo sa aj potvrdilo.
Ďalšia jazda nadrozmerných nákladov bola zakázaná, vodičom boli odobraté doklady a tabuľky s evidenčnými číslami, ktoré im budú vrátené po vybavení potrebných povolení.