Regióny Prešov Bardejov

Bardejovský jarmok ponúkne kultúrny program i sprievodné podujatia

Nitra, milá Nitra
Ilustračná foto. Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

BARDEJOV – Mesto Bardejov sa pripravuje na 670. historický a 50. novodobý Bardejovský jarmok. Uskutoční sa v dňoch 24. až 27. augusta. Ako informoval hovorca mesta Štefan Hij, pripravených bude vyše 300 predajcov spotrebného tovaru a viac ako 30 poskytovateľov občerstvovacích a stravovacích služieb.

 

Návštevníkov tiež čaká vyše 70 zábavných atrakcií. “V rámci tradičnej Uličky remesiel svoj záujem potvrdilo vyše 170 remeselníkov. V športovej hale Mier bude pripravená výstava nábytku. V priestore pred ňou budú môcť návštevníci vzhliadnuť vyše 40 vystavovaných automobilov rôznych značiek. V ponuke bude aj prezentácia vín partnerských miest,” povedal Hij a doplnil, že spomenuté čísla sú o desať až 15 percent vyššie ako po minulé roky.

K štvrtku (10. 8.) mala radnica oficiálne potvrdenú účasť delegácií z desiatich partnerských miest. “To znamená, že počas jarmoku privítame zhruba 30 našich zahraničných partnerov, vrátane viceprimátora francúzskeho mesta Calais pána Pascala Pestré,” doplnil Hij. Pre návštevníkov jarmoku si mesto pripravilo aj bohatý sprievodný kultúrny program.

“Vo štvrtok (24. 8.) o 16.00 h sa na Radničnom námestí uskutoční ceremoniál slávnostného otvorenia jarmoku. Očakáva sa účasť mnohých významných osobností. Súčasťou otvorenia bude vystúpenie Kollárovcov a bodku za štvordňovým jarmočným programom dá v nedeľu večer hudobná legenda – skupina Olympic,” priblížil Hij. V programe sa predstaví množstvo folklórnych súborov, hudobných kapiel a umeleckých telies. Sprievodnými podujatiami budú okrem spomenutých i výstava ovocia a zeleniny záhradkárov okresu Bardejov či detský jarmok. Program je zverejnený na webstránke mesta www.bardejov.sk.