Regióny Prešov Top

AKTUÁLNE OPITÝ vodič VRAZIL do ľudí a UŠIEL! Viaceré vrtuľníky a sanitky ratujú ŤAŽKO ranené DETI

Ilustračné foto. Zdroj: regiony.sk

SABINOV – Vážna dopravná nehoda sa stala v obci Červená Voda v okrese Sabinov. Zranených má byť viacero ľudí, medzi nimi majú byť tri vážne zranené deti.

Aktualizované 20:30 –  Zranených bolo šesť osôb, z toho boli tri deti, ktoré utrpeli najvážnejšie zranenia. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Petra Klimešová. “Jedno dieťa bolo transportované do nemocnice v Košiciach vrtuľníkom s vnútrolebkovým poranením. Ďalšie previezol vrtuľník s polytraumou, s úrazom hlavy, zaintubované na umelej pľúcnej ventilácii do košickej nemocnice,” konkretizovala hovorkyňa s tým, že tretieho detského pacienta previezla ambulancia do prešovskej nemocnice s viacerými poraneniami tela, hlavy a fraktúrou stehennej kosti.


Ako informovalo Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR na sociálnej sieti, osobné auto malo zraniť viacerých ľudí. Na miesto vyslalo dva záchranárske vrtuľníky a tri pozemné ambulancie záchrannej zdravotnej služby. “Aktuálne evidujeme 6 zranených osôb, z toho tri deti. Zásah stále prebieha,” priblížilo OS ZZS.

Z operačného strediska Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) informovali, že terénne auto narazilo do skupiny osôb. Predbežne uviedli, že ťažko zranené sú tri deti a zatiaľ nezistený počet dospelých má menšie poranenia. Na mieste zasahuje osem príslušníkov HaZZ zo Sabinova.

“Počas spoločenskej akcie z neznámych príčin narazilo auto do davu ľudí,” uviedla prešovská krajská polícia na sociálnej sieti s tým, že vodič po nehode z miesta činu utiekol. Vďaka reakcii operačného strediska a policajných hliadok zo Sabinova bol v krátkom čase vypátraný a zadržaný. “Dychová skúška u 59-ročného vodiča bola pozitívna a dosiahla hodnotu viac ako dve promile,” doplnila polícia s tým, že prípadom sa intenzívne zaoberá a na mieste je prítomný vyšetrovateľ.

Muž mal konať úmyselne

Podľa informácii TV Markíza k nehode došlo pri podniku Ranč Majire. Vodič mal z miesta nehody ujsť. Následne sa ho podarilo policajnej hliadke zadržať v Sabinove.

Na ranči sa konala guláš párty, kde sa stretlo približne 200 ľudí. Ako uvádza televízia, podľa svedkov sa mal muž na ranči pohádať s iným účastníkom. Nahnevaný sadol za volant auta na opáskovanom parkovisku a napálil to rovno do davu úmyselne, tvrdia svedkovia. Svojím terénnym autom mal prejsť po poľnej ceste cez potok, kde sa pohybovali ďalšie deti na koňoch, pričom jedno dievča z neho malo spadnúť.