AKTUÁLNE OBROVSKÁ TRAGÉDIA Rodinný dom zachvátili PLAMENE! Hlásia OBEŤ, ďalšia osoba je ranená: Desivé DETAILY nešťastia

ČERVENICA – Hasičom sa podarilo zlikvidovať požiar strechy rodinného domu v obci Červenica v okrese Prešov, pri ktorom bol nájdený mŕtvy muž. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove Miroslava Knišová.

Ako uviedla, požiar strechy rodinného domu v obci Červenica bol ohlásený po 7.30 h. „Na mieste zasahovalo deväť príslušníkov Okresného riaditeľstva HaZZ v Prešove z hasičskej stanice Prešov s troma kusmi hasičskej techniky a štyria členovia Dobrovoľného hasičského zboru obce Červenica s jedným kusom techniky,“ povedala Knišová.

„Pri požiari bola jedna osoba usmrtená a jedna osoba utrpela zranenia. Išlo o intoxikáciu splodinami horenia. Zranená osoba bola na mieste ošetrená posádkou záchrannej zdravotnej služby a následne transportovaná na ďalšie vyšetrenie do nemocnice,“ doplnila Knišová.

Po lokalizácii požiaru hasiči pomocou termovíznej kamery vyhľadávali skryté ohniská a dohášali ich. „Požiar sa im podarilo krátko po 10.30 h zlikvidovať. Na mieste udalosti je prítomný zisťovateľ príčin vzniku požiaru. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania,“ dodala Knišová.

Viac o téme: aktualizované, hasiči, mŕtvy muž, obrovská tragédia, požiar

Súvisiace články