Regióny Prešov Top

Autobus narazil do rodinného domu. Hlásia zranených

Zdroj: FB / HaZZ

HUNCOVCE – V obci Huncovce narazil autobus do rodinného domu. Pravdepodobnou príčinou nehody bola podľa polície kolízia autobusu a nákladného motorového vozidla.

 

Aktualizované 14:45 o stanovisko hasičov

Policajti ďalej uviedli, že nešťastie sa stalo, keď sa vodič autobusu snažil vyhnúť zrážke s nákladiakom. Zišiel však mimo cesty a narazil do neobývaného rodinného domu.

“V autobuse bolo cca 13 až 15 cestujúcich, z ktorých asi 6 utrpelo zranenia. Následne boli prevezení na ošetrenie do nemocnice. Rozsah zranení zatiaľ známy nie je, malo by však ísť o ľahké zranenia,“ uviedli prešovskí policajti na sociálnej sieti.

Dychová skúška u vodiča autobusu bola negatívna.

Cesta je momentálne v oboch smeroch neprejazdná a premávku riadia policajti. Obchádzka je vedená po novovytvorenej ulici.

7 zranených

Hasičský a záchranný zbor krátko popoludní priniesol do udalosti viac informácií. Ako uviedli, na mieste zasahovalo 13 hasičov z Kežmarku a Popradu. “Po príjazde na miesto udalosti bolo zistené, že v autobuse sa nachádzalo celkom 13 osôb, z ktorých 7 utrpelo zrazenia rôzneho rozsahu. Príslušníci poskytli zraneným predlekársku prvú pomoc, na autobuse vykonali protipožiarne opatrenia a zabezpečili ho proti úniku prevádzkových kvapalín,” dodali.

 

Galéria
Zdroj: FB / HaZZ
Zdroj: FB / HaZZ
Zdroj: FB / HaZZ
Zdroj: FB / HaZZ
navigate_before
navigate_next